Līdz vēsturiskam punktam pietrūkst vieni vārti pret vareno Vāciju

13/01/2020

Eiropas handbola čempionāts noslēdzies Latvijas handbola izlases spēlētājiem, kuri grupu turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 27:28 minimāli piekāpās spēcīgajai Vācijas izlasei. Dainis Krištopāns arī turnīra trešajā spēlē guva septiņus vārtus.

Ar lielisku metienu vārtu augšējā stūrī spēles rezultātu atklāja Dainis Krištopāns, taču pēc pirmās aizsardzības Latvijas izlasei divas minūtes nācās pavadīt skaitliskajā mazākumā, jo noteikumu pārkāpumu veica komandas kapteinis Ingars Dude. Latvieši gan pietiekami veiksmīgi notērēja laiku mazākumā, pēc spēlētām piecām minūtēm rezultātam esot 2:2. Mača astotajā minūtē, abām komandām pieļaujot kļūdu virkni, laukumā sākās hipodroms, kas gan noslēdzās ar Aivja Jurdža precīzu metienu, izlīdzinot mača rezultātu - 4:4. Atšķirībā no turnīra iepriekšējām spēlēm, šoreiz latviešiem veiksmīgāk izdevās atrasts spēlētājus līnijā.

Pirmā puslaika vidū Vācijas izlases handbolisti izcēlās ar četriem vārtu guvumiem pēc kārtas, ievirzot spēli sev labvēlīgā gultnē. Vāciešiem izdevās realizēt teju katru uzbrukumu, kas noslēdzošajās desmit pirmā puslaika minūtēs ļāva vāciešiem panākt piecu punktu pārsvaru. Lai gan puslaika izskaņā Krištopānam izdevās ar diviem vārtiem savu rēķinu papildināt, taču vairākkārt Latvijas izlases līdera metieni vai nu lidoja garām mērķim, vai tika atvairīti pateicoties sekmīgajai vārtsarga spēlei. Pirms iešanas pārtraukumā viltīgs metiens izdevās Egilam Politeram, taču kopumā piecu vārtu starpība, ejot puslaikā, saglabājās - 11:16.

Uz otro puslaiku Edgara Kukšas vietā vārtos stājās Raitis Puriņš.Tomēr Puriņam ātri vien nācās atdot vietu atpakaļ vārtos Kukšam, jo "Celtnieka" vārtsargam sanāca bumbu atvairīt ar seju. Brīdī, kad Latvijas uzbrukums sāka izskatīties cerīgi, lai samazinātu rezultāta starpību, Vācijas handbolisti Timo Kastenings un Ūve Gensheimers atjaunoja iepriekšējo piecu vārtu pārsvaru. Taču mača 49. minūtē Andris Ērmanis guva divus vārtus pēc kārtas, panākot rezultātu 22:25, liekot vāciešiem pieprasīt pārtraukumu.

Latviešu emocionālais pacēlums gan noplaka brīdī, kad tikko divus vārtus guvušais Ērmanis saņēma divu minūšu noraidījumu. Sešas minūtes pirms spēles beigām Latvijai pie 23:27 pavērās iespēja, jo pretinieki īsā brīdī saņēma divus noraidījumus. Kreicbergs ātri par vieniem vārtiem starpību samazināja, bet Krištopāna metiens atsitās pret stabu un no vārtsarga muguras ieleca vārtos. Tādējādi pirms pēdējām trīs minūtēm rezultāts bija 25:27. Latvijas izlases līderis varēja pietuvot komandu līdz minimumam, bet bumba trāpīja pa vārtu konstrukciju. Genshaimers nekavējoties sodīja, palielinot starpību līdz trīs vārtiem. Pēdējā minūtē Jurdžam izdevās ar viltīgu metienu panākt minimālu starpību, taču metiena meklēšanai tika iztērēts pārāk daudz laika, kas neatstāja vairs iespēju izraut panākumu. Dalību Eiropas čempionātā Latvijas izlase noslēdza ar zaudējumu Vācijai - 27:28.

Dainis Krištopāns katrā no turnīra mačiem guva pa septiņiem vārtiem, tādējādi kopumā turnīra laikā sakrājot 21 precīzu metienu. Krištopāna tuvākais sekotājs Latvijas izlases rindās ar 13 vārtiem turnīrā bija Nils Kreicbergs, bet Aivis Jurdžs sakrāja 11 precīzus metienus.

Latvija - Vācija 27:28 (11:16)
Latvija: Krištopāns 7, Kreicbergs 6, Jurdžs 5, Dude 5, Ērmanis 2, Strazdiņš 1, Politers 1.
Vācija: Kūns 8, Gensheimers 4, Drukss 4, Kastenings 4, Reihmans 3, Kohlbahers 2, Pekelers 1, Vēbers 1, Šmits 1.